Jak działa sokowirówka wolnoobrotowa?

Sokowirówka wolnoobrotowa to spory wydatek, dziesięciokrotnie wyższy od sokowirówki, którą można kupić za kwotę trzycyfrową. Czy warto inwestować w sokowirówkę wolnoobrotową i jakie korzyści przynosi taka technika pozyskiwania soku?

Wyciskając sok metodą wolnych obrotów (około 80 – 100 na minutę) poprzez miażdżenie, a nie odwirowywanie rozdrobnionego, rozdartego na tarce miąższu, udaje się zachować o wiele więcej witamin i składników mineralnych. Po czym rozpoznać sok pozyskany z sokowirówki wolnoobrotowej? Nie rozwarstwia się na części, jest jednolity. W przypadku sokowirówki wolnoobrotowej nie musimy pozbywać się gniazd nasiennych, nie ma miejsca marnotrawstwo części owoców i warzyw. Tego rodzaju sprzęt jest bardziej precyzyjny. Sok pozyskany tą metodą dłużej zachowuje świeżość.

Kupując wyciskarkę zwróć uwagę, z jak wielu części się składa i na ile skomplikowane jest utrzymanie jej w czystości, czy można po użyciu umyć je w zmywarce? To wszystko przekłada się na motywację do codziennego wyciskania soków, skomplikowane mycie i czyszczenie z pewnością ją osłabi.

Juicing, czyli picie soków, by zahamować rozwój choroby, pobudzić zdolności regeneracyjne organizmu, jest metodą polecaną przez lekarzy medycyny naturalnej. Wyciskarka pozwala nie tylko pozyskać sok z jabłka czy gruszki, ale też z liści warzyw, na przykład jarmużu. Nowoczesne sokowirówki wolnoobrotowe działają cicho i zużywają mniej prądu niż tanie sokowirówki.

Jakie korzyści zdrowotne czerpiemy z picia świeżo wyciskanych soków?

Świeże soki wspomagają trawienie. Możemy dostarczyć organizmowi porcję witamin, enzymów i składników mineralnych. Soki mają właściwości detoksykacyjne, regeneracyjne, a także uruchamiają procesy samoleczenia organizmu. Stanowią profilaktykę nowotworów. Mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd. Pijąc świeżo wyciskane soki zaspokoimy swój apetyt na słodycze. Dzieciom, które nie są przekonane do warzyw, możemy w ten sposób przemycić szpinak, łącząc go z truskawką lub bananem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *